Volný čas

Volný čas

Vyberte si svůj oblíbený způsob odpočinku
během pobytu v Havlíčkově Brodě.

Výlety

Naučná stezka Romana Podrazského - Přibyslav

Naučná stezka Přibyslav přibližuje přírodní, kulturní i historické bohatství malebného města v samém centru Českomoravské vrchoviny. Nenáročná trasa je kruhová.

Naučná stezka údolím Doubravy - Chotěboř

Naučná stezka je určená pěším zájemcům o geomorfologické jevy, rostlinstvo a živočišstvo. Délka středně náročné trasy, která vede romantickými místy i nalezišti chráněných rostlin a živočichů je 4,5 km a má jedenáct zastavení. Zdejší dramatické skalní útvary jsou oblíbeným cílem horolezců a dravá říčka zajatá v úzkém korytu vytváří nezapomenutelnou podívanou. Začíná u Horního mlýna u Chotěboře a končí v obci Bílek. Trasa vedoucí souběžně s červenou turistickou trasou je značena panely s vysvětlujícími texty.

Naučná stezka Sobiňov

Naučná stezka označená zelenou barvou začíná před obecním úřadem v Sobíňově. Tato obec leží nad řekou Doubravou v 550 m.n m. mezi CHKO Železné hory a CHKO Žďárské vrchy. Záznam o osídlení tohoto prostoru je již z roku 1144 a váže se k Liběcké stezce, která tudy vedla z Čech na Moravu. Naučná stezka prochází úvozem, který je pozůstatkem po této cestě a míjí tvrziště Soběnov – tvrz zde byla vystavěna k ochraně této cesty, ale seznamuje návštěvníky např. i se zdejším dolováním železné rudy a stříbra. V části obce nazvané Huť stály dýmací pece na tavení železa. Krajinu kolem Sobíňova zdobila kaskáda rybníků, po jedné z hrází stezka prochází. 

 

Informace o dalších naučných stezkách na vysočině můžete nálezt na tomto odkazu:

www.region-vysocina.cz 

Rezervace
ubytování on-line

Jméno
Datum
příjezdu
Datum
odjezdu
Telefon
Typ
pokoje
Počet
pokojů
E-mail
Počet
osob
Platba
Jak chcete odpovědět
Firma
Adresa
IČ / DIČ

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Hotel Slunce v Havlíčkově Brodě hodnocení